Výrobní systém Leky

Řízení výrobních provozů konstrukcí z papíru, vlnité lepenky, dřeva, kovů a plastů.

Leky je software pro řízení malých a středně velkých výrobních provozů, které zpracovávají různé komodity jako papír, vlnitou lepenku, dřevo, kovy, plasty, jejichž konstrukce se v případě potřeby může odvodit katalogem FEFCO nebo již zavedenými standardy zákazníka pro výpočet předmětné konstrukce výrobku. 

Moduly systému Leky jsou navrženy tak, aby se zefektivnily a zautomatizovaly všechny výrobní i další související procesy.

Hlavní přednosti výrobního systému Leky

  • sjednocení procesů,
  • sledování výroby,
  • řízení výroby pomocí čárových kódů,
  • snížení skladových zásob,
  • zvýšení produktivity,
  • snížení nákladů na reklamace a další.

Výrobní systém Leky zachycuje všechny základní činnosti spojené s řízením výroby a zabezpečí centralizaci dat pro případné další využití jako např. zefektivnit zásadní úkony a rutinní činnosti na úrovni jednotlivých modulů pomocí využití možností AI.

Moduly výrobního systému Leky

ModulPopis
AdministraceObjekty, pobočky, uživatelé, role, role uživatelů a uživatelská oprávnění.
VýrobekTvorba výrobků s možností přidání dílů, výrobních operací, nákladových komponent, ukládání dokumentace, přirážek, dodacích podmínek, základních výpočtů konstrukcí  s možností optimalizace vstupních materiálů. Ceny jsou tvořeny v souladu s kalkulačními modely.
Cenové nabídkyEvidence cenových nabídek s možností tisku nákladových položek.
ZákazníciEvidence zákazníků a jejich dodacích adres s kontakty.
NástrojeNastavení aplikace, kusovníky, číselníky, případné  importy dat ze zdrojových souborů jako jsou docházkový systém atd…
Ceník materiáluCeník materiálů s možností výpočtu m2 a generováním interních kódů.
Ceník ostatních materiálů a komponentůCeník ostatních materiálu a komponentů s možností kategorizace pro přepravní obaly, spotřebu palet, ostatního přímého materiálu, nakupovaných položek, nakupovaného zboží, nákladů na nakupované služby, materiálu na balení, nákladů na skladování, nákladů na externí dopravu a vlastní výrobu popř. jiné vycházející z výrobních procesů.
NástrojeEvidence výrobních nástrojů s možností ukládání dokumentace.
Evidence výrobních zakázekEvidence výrobních zakázek s možností řízení výroby a hromadným importem výrobků výrobní zakázky.
Evidence materiáluEvidence materiálů pro zpracování výrobních potřeb, požadavek pro objednání nebo použití volně použitelné skladové zásoby, materiál pro dodání a jeho rezervace a historie materiálových pohybů.
Evidence výrobních průvodekEvidence výrobních zakázek a řízení výroby, sledování výroby, export dat pro denní plán výroby pro aktuální a následné období.
Skladové zásobyEvidence skladových zásob, výrobní propustky, rezervace materiálů, sklad výrobků a historie pohybů výrobků.
Materiálové kartyEvidence  materiálů a výrobků.
Řízení výrobyEvidence jednotlivých výrobků výrobní zakázky a řízení výroby pomocí čteček čárových kódů.
Kapacitní plánováníKapacitní plánování a řízení výroby ve variantě minut a procent nebo počtu kusů s ohledem na výkony zpracovatelských strojů.
Úkolové plněníEvidence úkolového plnění s výstupy pro evidenci pracovníků, tisk čárových kódů, odsouhlasení výkonů a exportu úkolových norem včetně nákladových položek.
ReklamaceEvidence reklamací a stížností, analýza, opatření a náklady související s reklamací.
Reklamace – nástrojeKusovníky a číselníky pro správu reklamací a stížností , typ reklamace, stav dobropisu, odpovědný subjekt, zodpovědná osoba, oddělení, směna, stav reklamace, podkategorie reklamace a kategorie reklamace.
DocházkaEvidence docházky, porovnání odpracovaných a úkolových hodin pro vyhodnocení úkolového plnění.
Ostatní datové exportyExport kalkulací za zvolený měsíc a export výkonů jednotlivý výrobních operací za zvolený rok atd…