Ohlédnutí za rokem 2012

V krátkém referenčním přehledu uvádíme několik tipů na moduly nebo funkce, které jsme do Notia Business Server nově zařadili v roce 2012, nebo které jsme v roce 2012 zásadně upravili.

Účtárna a oběh dokladů

Proces schvalování došlých faktur

Počátkem roku 2012 jsme změnili dosavadní jednoduchou možnost schválení faktury jedním uživatelem o proces, který nahrazuje běžný oběh košilky nebo jiný koloběh podepisování došlé faktury v podniku.

Obecné e-doklady

Doplnili jsme nové obecné formáty pro elektronické odesílání faktur v pdf. Ustanovení novely zákona o dph o elektronické výměně daňových dokladů nejsou zcela jednoznačná, ale v každém případě zlepšují podmínky pro elektronickou výměnu dokladů i pro jejich archivaci pouze v elektronické podobě.

Možnosti při vytvoření pracovní knihy

Do výběrových podmínek pracovní knihy jsme přidali možnost inverzního určení seznamu transakcí, útvarů, zakázek a výkonů. Znamená to, že je nyní možné vypočítat účetní výsledky s vyloučením vybraných transakcí / útvarů / zakázek / výkonů.

Vývoj NBS v roce 2012 byl ve znamení podpory chytrých telefonů. Ať používáte iPhone, Android, Windows Phone nebo BlackBerry, můžete mít v různých podobách přístup k datům podnikového informačního systému.

Mobilní práce

Smartphone CRM

Pro mobilní obchodníky je zajímavá možnost přistupovat k datům CRM pomocí jednoduchého pro dotykové ovládání optimalizovaného rozhraní, které jsme vyvinuli.

Smartphone Dashboard

Podobně jako CRM pro mobily jsme připravili portlety pro mobilní Dashboard. Jsou to agregovaná data v přehledné formě (např. blacklist dlužníků, nejbližší schůzky, aktivní úkoly, přehled prodeje…) optimalizované pro velikost displejů chytrých telefonů.

Kontakty, schůzky a úkoly v mobilu

Již dříve jste měli možnost prostřednictvím Exchange synchronizovat obchodní kontakty do mobilu. Nově jsme doplnili také synchronizaci událostí v kalendáři a úkolů. Nyní tedy můžete mít ve svém mobilu vybrané kontakty z informačního systému nebo i celou svoji CRM agendu, a to v nativních aplikacích vašeho mobilu pro kontakty, kalendář a úkolovník.

Velkoobchod a maloobchod

Distribuovaná prodejna

Dosavadní řešení pracoviště nezávislého na připojení k centrální databázi, které bylo možné jen pro jednotlivé počítače, nebo pokladní systémy jsme rozšířili o možnost práce celé pobočky nezávisle na centrálním systému. Toto je řešení je optimální pro prodejny s více pokladnami a pro další vzdálená pracoviště, kde je nutné minimalizovat vliv kvality připojení na rychlost lokálního zpracování.

Obchodní příležitosti

V rámci obchodních příležitostí jsme již dříve spojili poptávky a nabídky tak, aby bylo možné sledovat celou opportunity od prvního kontaktu, přes různé modifikace nabídek až po případnou realizaci. Toto obecné řešení zákaznicky modifikujeme podle specifických obchodních praktik.

Rozšíření evidence reklamací a servisu

Agendu pro sledování reklamací a servisu jsme rozšířili a doplnili o podrobnější sledování pohybu reklamovaného/opravovaného produktu.

Prodejní a slevové akce

Rozšíření možností pro automatizované slevy a akce typu 3 za cenu jednoho, při koupi nad 5.000 sleva 3%, dárek k nákupu nad 3.000,- Kč apod.

Website a e-shop

Exporty pro zbožové servery a vyhledávače

Exporty zboží prodávaného na eshopu jsme převedli do šablon. Je tedy možné vytvářet export pro jakýkoliv porovnávač zboží.

Sledování přístupů

V současné době je možné kromě chybových hlášek, které se návštěvníkům zobrazily (například nesprávné heslo), sledovat i jednotlivé relace, opuštěné košíky a uskutečněná hledání. To vše ve vazbě na konkrétního uživatele (je-li přihlášen) nebo IP adresu a prohlížeč.

Nastavení website a struktura webu

Doctype stránek je možné zvolit přímo na záznamu website. Výchozí volbou je nyní použití HTML 5.

Došlo k celkovému zpřehlednění struktury webu. Jednotlivé stránky jsou zcela nezávisle nastavitelné, přibyly další standardizované typy objektů (Zatřídění produktů, Tagy, Katalog odkazů, Fórum).

CRM, vyhodnocení a řízení

Zápisy z jednání

Agenda učená nejen pro zápis o průběhu schůzky nebo jednání a pro výčet účastníků, ale i pro záznam dohodnutých úkolů a pro sledování splnění dílčích úkolů resp. závěrů schůzky jako celku.

Direct mail

Nástroj pro definici direct mailu a jeho zařazení do kampaně.

Rozšíření dotahovaných údajů z ARES

Načítání informací ze systému ARES ministerstva financí bylo rozšířeno o další údaje.

Věrnostní program

Bodové ohodnocení produktů, bodové konto zákazníka, sledování čerpání za dárky, slevové kupóny a poukazy…